Hoveddel Side topp

FORELØPIG PROGRAM - Ridderuka 2020

Velkommen til Ridderuka 2020

- Fellesskap, Mestring og Glede -  

15:00

Søndag - Ankomst

Fra 15:00 - Ankomst/innsjekking Radisson Blu, Beitostølen

20:00 - Tildeling av ledsagere - Beitohallen Radisson Blu

21:30 - Åpningsseremoni - Beitohallen Radisson Blu

22:15 - "Get together" i Lobbybaren

09:00

Mandag - Dag 1 (med forbehold om endringer)

09:00 - Deltagere som ikke har ledsager møter ved infodisken på Radisson (til 14:00)

09:30 - Trening Snowboard - Olaheisen (til kl. 16:00)

09:30 - Trening Alpint - Olaheisen (til kl. 16:00) - porttrening etter lunsj

09:30 - Trening Langrenn - Beitostølen Helsesportssenter (BHSS)

10:00 - Truger (introduksjon på stadion BHSS til kl. 12:00)
                 Prøv trugeorientering fra BHSS (frem til kl. 15:00)

10:00 – Tur ski-orientering – kart over turposter som kan tas med ski fås ved                               trugeorienteringa (frem til kl. 15:00)

13:30 - Trening Skiskyting

13:30 - Deltagere som ikke har ledsager møter ved infodisken på Radisson (til 14:00)

14:00 - Generalforsamling Foreningen Ridderrennet

17:00 - SWIX smørekurs, Beitohallen, Radisson (Ledsager bør være med deltager).

18:00 - Påmeldingsfrist Skiskyting

19:30 - Informasjonsmøte - Fjellsportsdag med DNT - Kjellerbaren RadissonBlu

20:30 - Spennende programpost som vil annonseres i våre nyheter - følg med 

09:00

Tirsdag - Dag 2 (med forbehold om endringer)

09:00 - Avgang buss RadissonBlu - Fjellsportsdag med DNT - Bygdin (NB: forhåndspåmelding). 

Mulighet til innlæring av kart og kompass på fjellet med Orienteringsforbundet

09:00 - Deltagere som ikke har ledsager møter ved infodisken på Radisson (til 14:00)

09:30 - Trening Snowboard - Olaheisen (til kl. 16:00)

09:30 - Trening Alpint - Olaheisen (til kl. 16:00)

09:30 - Trening Langrenn - skistadion Beitostølen Helsesportssenter (BHSS) (til kl. 16:00)

09:30 - Trening skiskyting (til 11:30), skistadion ved BHSS

10:00 - Instruksjon for langrennspiggere (møt opp ved hjelpemiddelbygget BHSS - frem til kl. 12:00)

10:00 – Nyhet - Tur skiorientering – kart over turposter som kan tas med ski fås stadion ved BHSS (frem til kl. 16:00)

10:00 – Nyhet - Trugeorientering fra BHSS (frem til kl. 16:00)

13:30 - Trening skiskyting (til 16:00), skistadion ved BHSS

17:00 - Treff for synshemmede i MOGOP, RadissonBlu

18:00 - Påmeldingsfrist 5/10 km, infodisken, RadissonBlu

18:00 - Påmeldingsfrist audition for Talentaften, infodisken, RadissonBlu

19.00 - Trening med laservåpen (til kl. 21:00), Squashallen, RadissonBlu

20:00 - Dansekurs

21:30 - Spennende programpost som vil annonseres i våre nyheter senere - følg med 

09:00

Onsdag- dag 3 (med forbehold om endringer)

09:00 - Deltagere som ikke har ledsager møter ved infodisken på Radisson (til 14:00)

09:30 - Trening Snowboard - Olaheisen (til kl. 16:00)

09:30 - Trening Alpint - Olaheisen (til kl. 16:00)

09:30 - Trening Langrenn - Beitostølen Helsesportssenter (BHSS)

09:50 - Åpningsseremoni skiskyting, Skistadion ved BHSS

10:00 - Skiskyting - konkurranse, Skistadion ved BHSS

10:00 - Truger – introduksjon på Skistadion BHSS (til kl. 12:00)

14:00 - Audition Talentaften (til kl. 16:00)

14:00 - Truger – introduksjon på Skistadion BHSS (til kl. 16:00)
                 Nyhet: Prøv trugeorientering ved BHSS (frem til kl. 17:00)

15:00 - Påmeldingsfrist Trugemarsj torsdag 15.mars, infodisken, Radisson Blu

17:00 - Treff for synshemmede i MOGOP, Radisson (til kl. 18:00)

20:00 - Premieutdeling - Skiskyting, Beitohallen, Radisson Blu

21:00 - Dansekurs

09:00

Torsdag- dag 4 (med forbehold om endringer)

08:50 - Åpningsseremoni langrenn, Skistadion ved BHSS

09:00 - 5 km langrenn kvinner/10 km langrenn menn, Skistadion ved BHSS

09:00 - Deltagere som ikke har ledsager møter ved infodisken på Radisson (til 14:00)

09:30 - Trening Snowboard - Olaheisen (til kl. 16:00)

09:30 - Trening Alpint - Olaheisen (til kl. 16:00)

09:30 - Trening Langrenn - Beitostølen Helsesportssenter (BHSS)

10:30 - Alpint parallellslalåm konkurranse (ingen påmelding), Olaheisen / porttrening etter lunsj

13:00 - Trugemarsj – Skistadion ved BHSS (etter at langrennskonkurransene er ferdig)

14:00 - Para-snowboard crosskonkurranse, Olaheisen

16:15 - Treff for synshemmede i MOGOP.  RadissonBlu
                  Achilles of Norway ved Bedir Yiyt informerer om deres aktiviteter.

17:30 - "Den gylne time" i Lyskapellet ved BHSS

18:00 - Påmeldingsfrist Ridderrennet – Infodisken RadissonBlu

19:00 - Akekveld med Lions – Olaheisen

21:00 - Premieutdeling - Langrenn, Beitohallen, RadissonBlu

09:00

Fredag - dag 5 (med forbehold om endringer)

09:00 - Deltagere som ikke har ledsager møter ved infodisken på Radisson (til 14:00)

09:30 - Trening Langrenn - Beitostølen Helsesportssenter (BHSS)

10:15 - Åpningsseremoni Alpinbakken med Signalkorpset

10:45 - Storslalåm konkurranse 1. omgang, Olaheisen

12:00 - Storslalåm konkurranse finaleomgang , Olaheisen

13.00 - Grilling i bakken, friluftslunsj, Olaheisen

14:30 - Utdeling av startnummer til Ridderrennet, i glassgangen 2. etg. på Radisson
(til kl: 20:00). Uavhentede nummer kan hentes på stadion lørdag morgen.

16:00 - Auksjon ved Riderne av Beitostølen, i Besseggen 2.etasje Radisson Blu

20.00 - Spennende programpost som vil annonseres i våre nyheter - følg med, Beitohallen, RadissonBlu

21:00 - Talentaften

09:00

Lørdag - dag 6 (med forbehold om endringer)

08:40 - Åpningsseremoni 57. Ridderrennet - Skistadion BHSS

09:00 - Start 57. Ridderrennet

11.00 - Grilling og medaljeutdeling på Skistadion BHSS

16:30 - Premieutdeling og «After ski» - Alpint og Ridderrennet, Beitohallen, Radisson Blu

19:00 - Festmiddag på hotellet, Spisesalen Hotell Radisson Blu

20:30 - Ridder"galla" med utdeling av plaketter og diverse hederspriser med musikalske innslag og avslutningsseremoni, Beitohallen, Hotell RadissonBlu 

22:00 - After "galla" , kjellerbaren, Hotell Radisson Blu

07:00

Søndag - Avreise

07:00 Avreise starter med busser fra RadissonBlu

Side bunn

Søkeresultater

Sidebunn