Hoveddel Side topp

Velkommen til Ridderuka 2019

Nytt år og nye muligheter på mulighetenes arena - Ridderuka 2019. 

Programmet er foreløpig, og kan bli endret noe. Program poster i parentes er foreløpige, og kan falle ut. 

15:00

Søndag - Ankomst

15:00 - Ankomst/innsjekking Radisson Blu, Beitostølen

20:00 - Tildeling av ledsagere - Beitohallen RadissonBlu

21:30 - Åpningsseremoni - Beitohallen RadissonBlu

22:15 - "Get together" i Lobbybaren

09:00

Mandag - Dag 1

(08:00) - Yoga, Bessegen Konferanseavdeling, Radisson (til 08:45)

09:00 - Deltagere som ikke har ledsager møter ved infodisken på Radisson (til 14:00)

09:30 - Trening Snowboard - Olaheisen (til kl. 16:00)

09:30 - Trening Alpint - Olaheisen (til kl. 16:00)

09:30 - Trening Langrenn - Beitostølen Helsesportssenter (BHSS)

10:00 - Truger (introduksjon på stadion BHSS til kl. 12:00)

13:30 - Trening Skiskyting
              -  Instruksjon i langrennsteknikk sittende og stående

13:30 - Deltagere som ikke har ledsager møter ved infodisken på Radisson (til 14:00)

 14:00 - Truger (introduksjon på stadion BHSS til kl. 16:00)

16:00 - Møte for alle Ridderukas deltagere. Ta opp med Ridderrennets styre aktuelle saker, 
møterom i 2 etasje RadissonBlu

17:00 - Treff for synshemmede - MOGOP, RadissonBlu

17:00 - SWIX smørekurs, Beitohallen, Radisson. (Ledsager bør være med deltager).

18:00 - Påmeldingsfrist Skiskyting

19:30 - Informasjonsmøte - Fjellsportsdag med DNT ved Bygdin - Kjellerbaren RadissonBlu

20:30 - Musikkquizz - Kjellerbaren RadissonBlu

09:00

Tirsdag - Dag 2

09:00 - Avgang buss RadissonBlu - Fjellsportsdag med DNT - Bygdin (NB: forhåndspåmelding)

09:00 - Deltagere som ikke har ledsager møter ved infodisken på Radisson (til 14:00)

09:30 - Trening Snowboard - Olaheisen (til kl. 16:00)

09:30 - Trening Alpint - Olaheisen (til kl. 16:00)

09:30 - Trening Langrenn - Skistadion Beitostølen Helsesportssenter (BHSS) (til kl. 16:00)

09:30 - Trening skiskyting (til 11:30), stadion ved BHSS

13:30 - Trening skiskyting (til 16:00), stadion ved BHSS

(16:00) - Yoga, Bessegen Konferanseavdeling, Radisson (til 17:00)

17:00 - Treff for synshemmede i MOGOP, RadissonBlu

18:00 - Påmeldingsfrist 5/10 km, infodisken, RadissonBlu

19.00 - Trening med laservåpen (til kl. 21:00), Squashallen, RadissonBlu

18:00 - Påmeldingsfrist audition for Talentaften, infodisken, RadissonBlu

21:00 - Stand up, Kjellerbaren, RadissonBlu (Kjellerbaren åpner kl. 20:00)

09:00

Onsdag- dag 3

09:00 - Deltagere som ikke har ledsager møter ved infodisken på Radisson (til 14:00)

09:30 - Trening Snowboard - Olaheisen (til kl. 16:00)

09:30 - Trening Alpint - Olaheisen (til kl. 16:00)

09:30 - Trening Langrenn - Beitostølen Helsesportssenter (BHSS)

09:50 - Åpningsseremoni skiskyting, Skistadion ved BHSS

10:00 - Skiskyting - konkurranse, Skistadion ved BHSS

10:00 - Truger – introduksjon på Skistadion BHSS (til kl. 12:00)

13:30 - Trening skiskyting (til 16:00),Skistadion ved BHSS

14:00 - Audition Talentaften (til kl. 16:00)

14:00 - Truger – introduksjon på Skistadion BHSS (til kl. 16:00)

15:00 - Påmeldingsfrist Trugemarsj torsdag 15.mars, infodisken, RadissonBlu

(16:00) - Yoga, Bessegen Konferanseavdeling, Radisson (til 17:00)

17:00 - Treff for synshemmede i MOGOP, Radisson (til kl. 18:00)

20:00 - Premieutdeling - Skiskyting, Beitohallen, RadissonBlu

21:30 -  Konsert, Beitohallen, RadissonBlu

22:45 - "Afterkonsert" i lobbybaren - RadissonBlu

09:00

Torsdag- dag 4

09:00 - Deltagere som ikke har ledsager møter ved infodisken på Radisson (til 14:00)

09:30 - Trening Snowboard - Olaheisen (til kl. 16:00)

09:30 - Trening Alpint - Olaheisen (til kl. 16:00)

09:30 - Trening Langrenn - Beitostølen Helsesportssenter (BHSS)

09:50 - Åpningsseremoni langrenn, Skistadion ved BHSS

10:00 - 5 km langrenn kvinner/10 km langrenn menn, Skistadion ved BHSS

10:30 - Alpint parallellslalåm konkurranse (ingen påmelding), Olaheisen

13:00 - Trugemarsj – Skistadion ved BHSS (etter at langrennskonkurransene er ferdig)

14:00 - Para-snowboard crosskonkurranse, Olaheisen

16:00 - Yoga, Bessegen Konferanseavdeling, Radisson (til 17:00)

16:15 - Treff for synshemmede i MOGOP.  RadissonBlu
                  Achilles of Norway ved Bedir Yiyt informerer om deres aktiviteter.

17:30 - "Den gylne time" i Lyskapellet ved BHSS

18:00 - Påmeldingsfrist Ridderrennet – Infodisken RadissonBlu

19:00 - Akekveld med Lions – Olaheisen

(21:00) - Premieutdeling - Langrenn, Beitohallen, RadissonBlu

09:00

Fredag - dag 5

(08:00) - Yoga, Bessegen Konferanseavdeling, Radisson (til 08:45)

09:00 - Deltagere som ikke har ledsager møter ved infodisken på Radisson (til 14:00)

09:30 - Trening Langrenn - Beitostølen Helsesportssenter (BHSS)

10:15 - Åpningsseremoni Alpinbakken med Signalkorpset

10:45 - Storslalåm konkurranse 1. omgang, Olaheisen

12:00 - Storslalåm konkurranse finaleomgang , Olaheisen

13.00 - Grilling i bakken, friluftslunsj, Olaheisen

14:30 - Utdeling av startnummer til Ridderrennet, i glassgangen 2. etg. på Radisson
                 (til kl: 20:00). Uavhentede nummer kan hentes på stadion lørdag morgen.

16:00 - Auksjon ved Riderne av Beitostølen, i Besseggen 2.etasje Radisson Blu

21.30 - Talentaften – Beitohallen, RadissonBlu

09:00

Lørdag - dag 6

08:40 - Åpningsseremoni Ridderrennet - Skistadion BHSS

09:00 - Start Ridderrennet 20 km (med innlagt Norges Cup) og TRIM (2, 5, 10 km) og .

11.00 - Grilling og medaljeutdeling på Skistadion BHSS

16:00 - Premieutdeling og «After ski» Beitohallen - Alpint og Ridderrennet, Radisson Blu

19:30 - Festmiddag på hotellet, spisesalen Radisson

21:30 - Ridder"galla" med utdeling av plaketter og diverse hederspriser med musikalske innslag og avslutningsseremoni, Beitohallen, RadissonBlu 

22:30 - Ridderbankett med DJ i kjellerbaren RadissonBlu

07:00

Søndag - Avreise

07:00 Avreise starter med busser fra RadissonBlu

Side bunn

Søkeresultater

Sidebunn